Kaugmüüki teostab Mint Apteek | AZETA klienditeenindus | Estonia +3727722778

Kuidas on kalaõli meie organismile kasulik?


Kuidas on kalaõli meie organismile kasulik?

Kalaõli on kasutatud kasuliku toidulisandina juba sajandeid. 20. sajandil leiti et see sisaldab rohkelt vitamiine, eriti D3- ja A-vitamiini. Hiljem avastati sellest ka mitmeid teisi raviomadustega aineid.

Eriti väärtuslikuks peetakse asendamatut, küllastumata rasvhapet oomega-3, mida keha ise toota ei suuda.

Kalaõli sisaldab ka alfa-linoleenhapet (ALA), eikosapentaeenhapet (EPA), dokosaheksaeenhapet (DHA). EPA ja DHA on kehale olulised, kuna jõuavad trombotsüütidesse, leukotsüütidesse ja lihasrakkude membraani fosfolipiididesse ning mõjutavad seal prostaglandiinide I3, tromboksaani A3 ja leukotrieeni B5 biosünteesi. Tromboksaan A3 on bioloogiliselt inertne, prostaglandiin I3 on aga ​​vasodilataator ja vähendab vereliistakute kokkukleepumist. EPA pärsib põletikku tekitavate prostaglandiinide teket. EPA mõjutab rohkem südant ja veresooni ning DHA rohkem aju ja silmi.

Kliinilistes uuringutes on tõestatud, et oomega-3 reguleerib vererõhku, vähendab vere hüübimist ja vähendab seega südamerabanduse ja insuldi riski. Lisaks alandab oomega-3 vererasvade ehk triglütseriidide liigsust veres, halba kolesterooli ehl LDL-kolesterooli, on põletikuvastane ning ennetab südamearütmiat.

Kalaõlis sisalduvate bioaktiivsete ainete komplekt hõlmab vitamiine ning küllastumata rasvhappeid, millel on kasulik mõju lapse arengule raseduse ajal. Lisaks soodustab see aju ja silma võrkkesta arengut ning vähendab enneaegse sünnituse riski.

Toidulisand OmegaPure Max sisaldab kalaõli, mis pärineb anšoovistelt. Üks kapsel sisaldab järgnevaid oomega-3 rasvhappeid: EPA 465 mg, DHA 375 mg, samuti 2 mg antioksüdantse toimega DL-alfa-tokoferüülatsetaati ehk E-vitamiini, mis kaitseb rasvhappeid oksüdatsiooni eest, lisaks želatiini, glütseriini ja vett.

Omega Pure Maxis sisalduvad DHA ja EPA rasvhapped aitavad säilitada vere normaalset kolesterooli- ja triglütseriidide taset ning tervislikus vahemikus vererõhku, kaitstes seeläbi südant ja veresooni. Need  aitavad korras hoida nägemist ja ajuveresooni. Kuna oomega-3 rasvhapetel on põletikuvastane toime, vähendab nende kasutamine artriidivalusid ja liigeste jäikust. See tagab rasedatel ja imetavatel naistel, loote ja lapse aju ning silmade normaalse arengu ning vähendab enneaegse sünnituse riski.

Ettevaatusabinõud kasutamisel:

Ei sobi alla 6-aastastele lastele. Kasutage toodet kalaallergia korral ettevaatusega. Vere hüübimist tuleks jälgida inimestel, kellel on kõrge veritsusoht ja kes kasutavad hüübimisvastaseid ravimeid.

OmegaPure Maxi kasutamisel ilmnevad kõrvatoimed on harvad ning neid seostatakse seedehäirete ja individuaalse sobimatusega.

Soovitatav on võtta üks kapsel päevas koos toiduga.

TÄHELEPANU! TOIDULISAND EI ASENDA TÄIELIKKU JA TASAKAALUSTATUD TOITUMIST.

Näpunäiteid ja artikleid

Horisontaalvaade pole toetatud.
Palun pööra oma seade vertikaalvaatesse.