EE RU
Kaugmüüki teostab Mint apteek | Küsi apteekrilt | E-R 9:00-17:00 | +372 610 3100

7 viisi keha ainevahetuse ergutamiseks ja puhastamiseks


7 viisi keha ainevahetuse ergutamiseks ja puhastamiseks

Iga päev puutub meie keha kokku erinevate saasteainetega kas läbi õhu või läbi toidu ja vee. Toksiine leidub mitmesugustes tingimustes- keskkonna reostus, majapidamispuhastusvahendite mürgised koostisosad, ilutoodetes leiduvad abiained ja töödeldud toidud. Üks viis, kuidas keha toksiine ümbertöötleb ja vabastab, on maksa kaudu. Maks on meie peamine detoksifikatsiooni organ. Maksarakkude ülesanne on biokeemilisel töötlemisel toksiinid vähem ohtlikuks muuta ja kehast välja viia. Kahjuks ei suuda maks üksi toksiinide eritumisega hakkama saada, seetõttu peame aeg-ajalt tema tööd kergendama.

Üldine keha puhastamine

See ei räägi detox-teedest ja kohandatud eriliselt toitumisest. Seda tüüpi detox hõlmab elustiili muutusi, mis parandavad teie maksafunktsiooni. Maksarakud uuenevad 30 päeva jooksul, kui neid ei kahjustata lisaks halva toitumise, alkoholi, ravimite ja muude mürkidega. Alati ei suudeta uuendada maksarakke ja surnud maksarakkude asemele tekib sidekude- seda kutsutakse maksatsirroosiks. Sidekoestunud maks ei suuda mürke kahjutuks muuta ning need jäävad vereringesse, mürgitades meie keha. Aastate jooksul oleme kõik kokku puutunud erinevat tüüpi toksiinidega. Sageli me ei märka maksakahjustust, rasva kogunemist maksas ega maksaensüümide aktiivsuse tõusu veres. Suure koguse ja pidev magusa söömine, alkoholi tarvitamine, diabeet ning viirustega kokkupuude võib põhjustada maksa steatoosi ehk rasvmaksa. Haige maks üldiselt ei valuta, kui, siis alles siis kui on liga hilja. Ülekoormatud maks põhjustab aga iiveldust ja raskustunet maos.

7 sammu maksa töö kergendamiseks

1. Valige mahetoit

Esimene samm on vähendada pestitsiide sisaldavate toodete hulka. Pestitsiide leidub palju puu- ja köögiviljades. Soovitatakse loobuda lihatoodetest, mis sisaldavad hormoone ja antibiootikume. Ärge sööge geneetiliselt muundatud (GMO) toitu, valige looduslikud puu- ja köögiviljad, samuti liha, mis ei sisalda hormoone. Parem toit on kodule lähemal asuv toit.

2. Sööge rohkem brokkolit

Esiteks sisaldab ta vähe suhkrut ja kaloreid ning rohkelt antioksüdante ja mineraalaineid.Teatud köögiviljad aitavad maksal puhastuda, näiteks ristõielised köögiviljad, mille hulka kuuluvad spargelkapsas, kapsas, lillkapsas ja brokkoli. Kapsaperekond sisaldab sulforafaani. Sulforaanil on vähkiennetav toime ning ta ergutab neid ensüüme kehas, mille ülesandeks on haigusprotsesse neutraliseerida..

3. Tõsta glutatiooni taset

Glutatioon on valk, mis on tugev antioksüdant- ta kaitseb rakke vananemise ja paljude haiguste eest, vabanedes liigsetest vabadest radikaalidest, mis kahjustavad DNA-d, rakumembraane ja valke.Glutatiooni leidub paljudes taimedes ja seentes

Sööge rohkem ristõielisi köögivilju, avokaadot, maasikaid, arbuusi, suvikõrvitsat, tomatit, tsitruselisi puuvilju.

Lisage igapäevasesse menüüsse sibulataimed (sibul, küüslauk, porrulauk). Perekond Alliums on veel üks köögiviljasort, mis aitab parandada glutatiooni taset.

Jooge rohkem rohelist teed, sest see on vananemise pidurdaja, ta sisaldab ka maksa  puhastavaid antioksüdante ning parandab maksarakkude toimimist.

4. Jooga detox

Mõõdukas rahuliku hingamisega treenimine parandab glutatiooni taset. Proovige joogat. On tõestatud, et jooga soodustab antioksüdantset toimet.

5. Külastage regulaarselt sauna

Külastage sauna neli kuni seitse korda nädalas, iga kord saunas kakskümmend kuni kuuskümmend minutit. Minge oma kodulähedasse spordisaali või kaaluge koju sauna ostmist. Saun on tervislik ja nahk, olles erituselund, eritab palju mürgiseid aineid kehast välja.

6. Vähendage alkoholitarbimist

Kõigist maksa kahjustavatest ühenditest on alkohol üks kõige kahjulikumaid, olles kohe peale ravimitekahjustusi. Vähendades alkoholitarbimist miinimumini, parandate oma maksafunktsiooni. Kehtib reegel: mida vähem seda parem.

Toksiine ei ole alati võimalik vältida, kuid on võimalik vähendada toksiinide mõju ja aidata maksal oma ülesannetega hakkama saada.

 

Terviseuudised ja näpunäited