Kaugmüüki teostab Mint Apteek | AZETA klienditeenindus | Estonia +3727722778

Kosmeetikatoodete soovitused vanusegruppide lõikes


Kosmeetikatoodete soovitused vanusegruppide lõikes

Apteekritelt küsitakse sagedasti erinevate kosmeetikatoodete ja nende omaduste kohta. Tänu apteegikosmeetika heale kvaliteedile tunneb aina rohkem inimesi huvi just meie kosmeetika vastu. Tihti uuritakse kosmeetikatoodete sobivuse kohta erinevates vanusegruppides, seega koondan järgnevalt kõige sagedasemalt küsitud küsimustele omapoolsed soovitused kosmeetikatoodete ja nahahoolduse kohta.

 

30. eluaastatesse jõudes aeglustub hormoonide, kollageeni ja elastiini tootmine. Kollageen ja elastiin on nahale väga vajalikud valgud, mis hoiavad naha sileda, terve ja elastsena. Naha elastsuse vähenedes hakkavad ilmnema väsimusmärgid ning peened kortsukesed ja naha välimus võib muutuda. Nahk võib tunduda olenevalt inimesest kuivem või rasusem, mille tarbeks on hea aeg alustada vananemisvastaste toodete kasutamist ja investeerida kvaliteetsematesse spetsiaaltoodetesse, nagu seerumid ja kreemid. Soovitame kasutada C-vitamiini, hüaluroonhappe, retinooli ja salitsüülhappega tooteid. Kindlasti ei tohiks unustada niisutavaid öökreeme, silmaümbruse hooldust ja päikesekaitse (eriti UVA kaitse) toodete kasutamist. Näonahka tuleks puhastada 1-3 korda nädalas kooriva tootega, et eemaldada surnud naharakke. Erinevate hapetega koorimisel on päikesekaitsetoode kohustuslik, et kaitsta õrna nahka. 

40. aastatesse jõudes on soovitatav valida tooteid, mis toimivad kollageeni ja elastiini tootmisesse hoides nahka pinguldatuna. Kollageeni ja elastiini tootmise vähenemine algab alates 30. eluaastast. Puhasta oma nahka õrnatoimeliste toodetega ning kasuta seerumeid ja kreeme, mis sisaldavad kollageeni või annavad turgutust selle tootmisele nahas ning ära unusta selle niisutamist. Niisutamiseks sobivad suurepäraselt seerumid hüaluroonhappe sisaldusega. Lisaks sellele on suurepärane valik kasutada retinooliga nahahooldustooteid.
Paistetuskollete vähendamiseks soovitame näonahka enne magaminekut masseerida ning soetada enda toidulisandite hulka kollageeni sisaldavaid preparaate. Loomulikult on suure tähtsusega ka päiksekaitsetoodete kasutamine. 

50. eluaastatesse jõudes on päiksekaitsetoodete kasutamine primaarne, et ennetada kortse ning vältida olemasolevate kortsude muutumist sügavamaks. Tasub vältida ka liigset keskpäevapäikest ning panustada näolihaste toonuse hoidmisesse näiteks näojooga abil. Tähtsal kohal on naha niisutamine ning koorimine. Naha niisutamiseks soovitame valida spetsiaalseid seerumeid, nahaõli või rasvasemaid kreeme. Silmaümbruse kreemi tuleks eelistada tekstuurilt paksemat kui tavaline päevakreem ja kindlasti ei tohiks unustada kreeme kaelale. Soovitatav on kasutada retinooli sisaldavaid tooteid, eritooteid kortsukeste täitmiseks ning naha elastsuse taastamiseks. Samuti soovitame leida võimaluse tarbimaks toidulisandid kollageeni, hüaluroonhappe või C-vitamiiniga. C-vitamiin soodustuab kollageeni tootmist. 

Näpunäiteid ja artikleid

Horisontaalvaade pole toetatud.
Palun pööra oma seade vertikaalvaatesse.