Kaugmüüki teostab Mint Apteek | AZETA klienditeenindus | Estonia +3727722778

Elektrolüüdid on vajalikud ka neile, kes üldse ei treeni!


Elektrolüüdid on vajalikud ka neile, kes üldse ei treeni!

Soojadel suvepäevadel higistame rohkem ja nii kaotab meie organism kehalise aktiivsuse või sportimise järgselt palju olulisi elemente. Elektrolüüdid on maakeeli elektrilaengut kandvad mineraalained (naatrium, kaalium, kaltsium, magneesium). Keha vajab elektrolüüte, sest need reguleerivad närvi- ja lihasfunktsioone, säilitavad happe-leelise tasakaalu ja taastavad vedeliku tasakaalu organismis. Elektrolüütide tase organismis langeb veekaotuse tagajärjel. 
Erinevad mineraalide vormid imenduvad organismi erinevalt. Võrreldes teiste mineraalide vormidega omastab meie organism kõige paremini magneesiumi, kaaliumi, kaltsiumi, tsinki tsitraadina. Tsitraadivormil on kõrgem biosaadavus tänu paremale lahustuvusele. 


1. Elektrolüüdid on otseselt seotud naha seisundiga. 
Saamata piisavat hulka elektrolüüte kaotab nahk oma tervisliku sära, muutub tuhmiks ja ilmuvad kortsukesed. Vette lisatud elektrolüüdid süvaniisutavad rakke, reguleerivad vee kogust ja ainevahetust kehas, muutes naha säravaks. Saksa teadlaste uuringud näitavad, et vedeliku tarbimine on seotud näo naha hüdratsiooni ja nahapinna pH-ga, kuid elektrolüüdid aitavad kaasa organismi süvaniisutusele (nö. seestpoolt väljapoole). Vesi ja elektrolüüdid toetavad naha elsastsust ja niiskustaset.


2. Elektrolüüdid on vajalikud kõigile, mitte vaid aktiivse kehalise aktiivsusega inimestele.
Kehalise aktiivsusega tegelejad peaksid panema rohkelt tähelepanu elektrolüütide tasakaalu hoidmisele, sest higistamise tõttu kaotab organism palju vett, elektrolüüdid aga suurendavad vastupidavust ja toetavad vee imendumist treeningu ajal. See aga ei tähenda, et vähem liikuvad inimesed elektrolüüdid sootuks unustama peaksid. Elektrolüüte vajavad kõik: lapsed, täiskasvanud, terved, haiged, spordiga tegelevad, suure osa oma päevast arvuti või televiisori taga istuvad inimesed, sest nagu eelpool öeldud - osalevad elektrolüüdid ka lihaste ja närvide töös. 
Kui elektrolüütide tase organismis langeb suureneb väsimus, tekivad lihaskrambid, korduvad peavalud, see võib ka soodustada ülekaalulisust.
Eriti vajalikud on elektrolüüdid palaviku, kõhulahtisuse, oksendamise korral. Sellistel juhtudel võib elektrolüütide kadu põhjustada nõrkust, õhupuudust, kiiremaid südamelööke. 

Paljud usuvad, et puu- ja köögiviljade söömisega saab keha piisava koguse olulisi aineid. Neis on palju vitamiine ja elektrolüüte, kuid tavaliselt ei söö tänapäeva inimene igapäevaselt piisavat hulka puu- ja köögivilju, mistõttu vajame muid allikaid. 

Biofarmacija toidulisandid sisaldavad ainult toimeaineid, mis ei ärrita magu ja imenduvad organismi hästi. Tsitraadina mineraalid on pärit Surnumere veest. Toodetele ei ole lisatud keemilisi magus-, maitse-, säilitus- või muid abiaineid! 
Süsivesikute-elektrolüütidega pulbrid joogisegu valmistamiseks sobivad kõikidele inimestele kehalise aktiivsuse, intensiivse vaimse ja füüsilise töö või õppimise toetuseks. Looduslikud mineraalid ja vitamiinid annavad energiat, parandavad vee omastamist ja toetavad lihaste ning südame tööd. Kõrge omastavusega toidulisandid sobivad igapäevaseks tarbimiseks nii füüsilise kui vaimse koormuse korral.
Sport&Basic sisaldab lisaks elektrolüütidele orgaanilist C-vitamiini väsimuse ja kurnatuse vähendamiseks. Sport & Joints koostises on looduslikku päritolu glükoosamiin liigeste ja kaltsium luude tervise toetuseks. Sport & Cardio koostises olev viirpuu ekstrakt toetab südame tööd. 
 

Terviseuudised ja näpunäited

Horisontaalvaade pole toetatud.
Palun pööra oma seade vertikaalvaatesse.